Witamy Was w nowym roku szkolnym!

20 września 2023 r. klasy pierwsze uczestniczyły w ślubowaniu. W trakcie uroczystości uczniowie odśpiewali hymn i złożyli przysięgę na sztandar szkoły.

27 września odbył się Dzień Języków Obcych. Uczniowie, dzięki uczestnictwu w zajęciach, mieli szansę zgromadzić wiedzę przydatną podczas podróży do Hiszpanii, odbyć wycieczkę dronem do Londynu, Barcelony i pięknych okolic Zamku Neuschwanstein w Niemczech, popisać się swoimi umiejętnościami radzenia sobie w sytuacjach dnia codziennego po angielsku, niemiecku, hiszpańsku i rosyjsku, czy pośpiewać w tych językach. Odbył się też Konkurs Wiedzy o Krajach Europejskich, w którym uczestniczyły wszystkie klasy, odpowiadając w grupach na pytania dotyczące nie tylko języka, ale też kultury, geografii, sportu i sztuki w krajach Europy.

Tego u nas jeszcze nie było! 28 września w klasie 4B odbyła się lekcja matematyki z elementami dogoterapii z udziałem certyfikowanego psa terapeutycznego. Uczniowie byli zachwyceni.

29 września w naszej szkole miały miejsce zawody sportowe dla wszystkich chętnych uczniów. Młodzież rozegrała mecz towarzyski drużyn mieszanych w siatkówce. Reprezentacja naszych chłopaków wzięła udział w turnieju piłki nożnej organizowanym przez zaprzyjaźnioną szkołę. Dziewczyny też nieźle się bawiły i rozegrały miniturniej piłki nożnej. Uczniowie zorganizowali i przeprowadzili rozgrywki tenisa stołowego. Na przerwach wszyscy chętni mogli uczestniczyć w aktywnym wyzwaniu, jakim były tańce integracyjne. W ten sposób świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczyny z 3B wręczyły słodki upominek wszystkim chłopakom.

Leave a Comment