Dnia 4 kwietnia 2023r uczniowie klasy IIIE – technik organizacji turystyki – Wzięli udział w II Międzyszkolnym Konkursie Turystycznym „Śląskie do odkrycia” organizowanego przez Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Bytomiu. W konkursie wzięli udział uczniowie klas turystycznych z całego województwa. Na uczestników czekało szereg konkurencji – test wiedzy turystycznej, rozpoznawanie atrakcji turystycznych Śląska i nie tylko, musieli również zaproponować program jednodniowej wycieczki po województwie śląskim oraz nagrać krótki filmik promujący województwo śląskie. Po kilkugodzinnych zmaganiach okazało się, że uczeń naszej szkoły Jakub Majowski zdobył II miejsce! Wśród kilku nagród, które wygrał Kuba jest jednodniowa wycieczka dla całej jego klasy – IIIE do Muzeum Hutnictwa w Chorzowie! Jakubowi gratulujemy! a klasie IIIE życzymy udanej wycieczki.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby

12 kwietnia można nas było spotkać na rudzkiej giełdzie szkół ponadpodstawowych. Było spore zainteresowanie szkołą, jak i pysznymi ciasteczkami oraz drinkami przygotowanymi przez uczniów naszej szkoły.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „Technik Technikekonomista ekonomista ArKOLYt”

17 kwietnia klasa VI Szkoły Podstawowej nr 20 w Rudzie Śląskiej została zaproszona na warsztaty sportowo-kulinarne. Uczniowie SP mieli okazję pod batutą Pani Joanny S. nauczyć się śląskiego tańca – Trojak, brali również udział w rozgrywkach sportowych… oj, działo się działo Następnie, pod skrzydłami Pani Barbary R. udało się wypiec pyszne jabłka w cieście. Dziękujemy nauczycielom za organizację, zaproszonym gościom za super zabawę, jak również naszym uczniom, którzy tego dnia bardzo nam pomagali.

18 kwietnia odbył się Dzień Otwarty. Chętni uczniowie mogli poznać dokładniej kierunki naszej szkoły oraz porozmawiać z nauczycielami. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu!

25 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Promocji Zdrowia. Młodzież mogła wysłuchać prelekcji dotyczących zaburzeń odżywiania , dbania o zdrowy kręgosłup oraz zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Młodzież na zajęciach warsztatowych miała możliwość ćwiczeń z alkogoglami i narkogoglami, które symulują zaburzenia po wypiciu alkoholu i zażyciu narkotyków.

Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób, ludzie uczą się i tłum

28 kwietnia pożegnaliśmy klasy czwarte. Życzymy wam świetnych wyników na maturze.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby

Leave a Comment