9 listopada klasy 2 H i 2 B oraz uczniowie z klas 1 C, 3 A/E, 4 A/E, 2 F/R i 3 R udali się z opiekunami – p. Ewą Piechotą, p. Małgorzatą Dzierzęgą oraz z księdzem Marianem Kłusem na wycieczkę zorganizowaną przez biuro INDEX. Celem wyjazdu były Góra Świętej Anny i zamek w Toszku. Pogoda dopisała, humory też. Zdobywanie wiedzy w przyjemnej atmosferze i na świeżym powietrzu – to jest to!

11 listopada nasza szkoła tradycyjnie włączyła się w akcję Szkoła do Hymnu – punktualnie o 11:11 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, a następnie zatańczyli poloneza.

14 listopada o godz.9.50 na parterze odbył się „Dzień Kartofla”, podczas którego można było poczęstować się ciepłym ziemniaczkiem z masłem. Był to ukłon w stronę tradycji bawarskiej. Święto ziemniaka – Kartoffelfest jest w Niemczech tradycyjnie związane z wykopkami. Dzień ten był organizowany przez nauczycieli języka niemieckiego.

16 listopada w Sosnowcu odbył się etap okręgowy ogólnopolskiej IX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich. Naszą szkołę reprezentowali ekonomiści Nikola i Kacper z 5 B, Weronika i Wiktoria z 4 B oraz Nicola i Rafał z 3 B.

21 listopada odbyło się spotkanie pod hasłem „Profilaktyka chorób nowotworowych u mężczyzn”. Movember ma na celu przełamanie barier i zwiększenie świadomości na temat dostępnych badań profilaktycznych. Nowotwory jądra przydarzają się przede wszystkim chłopcom i młodym mężczyznom w wieku 14-35 lat. Wiele osób myśli, że zachorowanie na raka ich nie dotyczy, bo jeszcze są młode, więc tym istotniejsza staje się regularna kontrola stanu zdrowia.

23 listopada klasa 2 F, pod czujnym okiem pani Barbary Rolnik, przeprowadziła warsztaty pieczenia pierników dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Rudzie Śląskiej. Nasi młodsi koledzy mogli poznać etapy pieczenia pierników, od momentu przygotowania ciasta, wałkowania, wycinania wzorów, poprzez pieczenie, dekorację aż po degustację.

Leave a Comment