8 marca klasa IE zorganizowała w ZS 2 Dzień Kobiet. W tym dniu można było zakupić różne słodkości. Odbył się również quiz z nagrodami, który dotyczył tematyki kobiecej. Na długiej przerwie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

17 marca kolejna grupa z naszej szkoły – uczniowie klasy IV EG – wybrała się na Uniwersytet Śląski. W ramach prowadzonego przez uczelnię projektu „Kształcenie dla przyszłości” młodzież wysłuchała wykładu „Dawno, dawno temu, czyli jak liczono przed naszą erą” autorstwa dr Anny Brzeskiej. Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z podstawami matematyki starożytnego Egiptu i Babilonii. Pod koniec wykładu nasi uczniowie dowiedzieli się, że twierdzenie Pitagorasa znali już Babilończycy, którzy potrafili obliczyć przekątną kwadratu.

20 marca uczniowie klas gastronomicznych wybrali się do Międzynarodowego Centrum Kongresowego na Sweettargi. Mieli możliwość degustacji różnych wyrobów lodziarskich i cukierniczych oraz uczestniczyli w pokazach piekarskich. Uczniowie przekonali się, jak szerokie usługi świadczy branża gastronomiczna i co może im zaoferować po skończeniu szkoły.

22 marca odbyły się zawody miejskie i rejonowe chłopców oraz dziewcząt w badmintonie. Nasze dziewczyny: Ola D. z kl. 2B i Vanessa R. z kl. 3R wywalczyły II miejsce w zawodach rejonowych. Gratulacje dla naszych sreberek!

Od 27 do 29 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dni Kultury Śląskiej. Wysłuchaliśmy audycji o Stanisławie Ligoniu, braliśmy udział w prelekcji „Posłanki do Sejmu Śląskiego” oraz w zajęciach o gwarze śląskiej (w bibliotece), a komisja konkursowa oceniła prezentowane w holu szkoły plansze o śląskich bohaterach wykonane przez poszczególne klasy. Odbył się również konkurs pięknego czytania w gwarze oraz śląski turniej „1 z 10”. Ponadto wszyscy uczniowie zmierzyli się z wyzwaniami „Śląskiego Omnibusa”. Zwieńczeniem Dni Kultury Śląskiej była impreza finałowa, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia najbardziej zaangażowanym klasom i indywidualnym uczestnikom.

Leave a Comment