Dnia 6.10.2023 r. klasa 1 WS odbyła wycieczkę do Społecznego Schroniska dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu TOZ „Fauna” w Rudzie Śląskiej. Celem wycieczki była edukacja w zakresie problemu bezdomności zwierząt oraz przejawów ich niehumanitarnego traktowania. Pracownicy schroniska zmierzają do niwelowania skali tego zjawiska poprzez trafianie do świadomości społecznej za sprawą nagłaśniania tematyki.

13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu odbyła się uroczysta akademia. Pani Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom i uczniom serdeczne życzenia, a także wręczyła Nagrody Dyrektora. Na pożegnanie uczniowie sprezentowali nauczycielom i pracownikom obsługi słodką niespodziankę.

19 października klasy 2 B i 3 B zorganizowały Dzień Ekonomisty. Z tej okazji odbyły się prelekcje wygłoszone przez dwóch absolwentów naszej szkoły – p. Sebastiana Warzechę oraz p. Arkadiusza Kisiołka, którzy przekonywali nas, że ekonomia to dobry wybór, o czym świadczy ich dotychczasowa kariera zawodowa. Podczas przerw każdy mógł kupić różne słodkości na kiermaszu, a zebrane pieniądze zostały przeznaczone na wsparcie hospicjum w Rudzie Śląskiej. Obchody Dnia Ekonomisty zakończyły się wyłonieniem zwycięzców Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich oraz I Szkolnego Konkursu z Obsługi Programu Subiekt.

20 października klasa 2 FR zorganizowała Dzień Szefa Kuchni, ponieważ w tym dniu społeczność kucharska świętuje Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni. Uczniowie z grupy gastronomicznej – II F od czwartku przygotowywali pyszne ciasta pod bacznym okiem Szefa Kuchni ZS2 – Barbary Rolnik. W piątek, między lekcjami, każdy mógł skosztować różnych słodkości oraz przepysznej zimowej herbaty.

25 października klasa 2B była na wycieczce przedmiotowej w Zabrzu, gdzie uczniowie zwiedzili Sztolnię Królowej Luizy oraz Wieżę Ciśnień. Młodzież poznała zabytki postindustrialne naszego regionu. Było bardzo ciekawie, zobaczcie!

Corocznie 25 października obchodzony jest Światowy Dzień Makaronu. To międzynarodowe święto ma na celu celebrowanie makaronu jako popularnej i uniwersalnej potrawy oraz promowanie różnorodności dań z makaronem na całym świecie.

30 października klasa 3B udała się na wycieczkę przedmiotową z biologii. Uczniowie odwiedzili wystawę Body Worlds – Cycle of Life w galerii Szyb Wilson w Katowicach. Pod kierunkiem pani przewodnik zgłębiali tajniki ludzkiej anatomii, oglądając preparaty autentycznych narządów człowieka.

31 października klasa 3 R zorganizowała dla społeczności szkolnej halloweenowe atrakcje. Odbył się konkurs na najciekawsze przebranie. Przeprowadzono również konkurs na najładniejszą dynię – od uczniów otrzymaliśmy 28 dyń, a 1 miejsce zajął Braian K. z kl. 4 AE. W różnych zakamarkach szkoły uczniowie mogli odnaleźć papierowe cukierki, które wymieniali na słodkie upominki. Na przerwach była również okazja do zakupu słodkości.

Leave a Comment