Ślonsko Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości to wyjątkowe wydarzenie. To pierwsza zorganizowana na tak dużą skalę przez GeoExpo giełda minerałów.

To wydarzenie pozwala nie tylko zaprezentować światu piękno minerałów, ale także daje szansę spotkać zarówno sprzedawców, jak i prawdziwych pasjonatów naturalnych kamieni. Podczas targów, można było nawiązać nowe znajomości wśród kolekcjonerów, artystów i zwiedzających.

 

Wystawcy zaprezentowali nie tylko minerały, ale także skamieniałości, biżuterię, bursztyny, kości dinozaurów oraz kamienie szlachetne. Ta duża różnorodność, mnogość eksponatów, sprawiła, że byłyśmy pod ogromnym wrażeniem. Na co dzień nie potrafimy bowiem dostrzec w tak wielkim stopniu oddziaływania naturalnych kamieni na nasze życie. Tymczasem minerały cały czas nas otaczają i są z nami każdego dnia.

Co ciekawsze, Ślonsko Giełda Minerałów to targi iście międzynarodowe! Swoje stoiska miały bowiem także zagraniczni wystawcy! Swoje zbiory prezentowało ponad 200 wystawców z całej Polski oraz z Chin, Słowacji, Niemiec, Czech i Węgier.

Targi minerałów okazały się świetnie spędzonym czasem w jedno z wrześniowych, weekendowych popołudni.

1 AR