Czy w łatwy sposób można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można!

W piątek 20 września, uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” usunęli śmieci zalegające w okolicy.

W ten sposób zadbali o czystość planety. Poszczególne klasy wyszły poza mury szkoły i aktywnie sprzątali śmieci, które w okolicy zostały pozostawione przez tych, którzy o losach naszej planety nie pomyśleli.

Nasi uczniowie postanowili dołączyć się do akcji „Piątki dla klimatu” organizowanej na całym świecie przez organizację Greenpeace. Kilka dni wcześniej przygotowali baner, który został zawieszony w oknach szkoły oraz tabliczki promujące hasło kampanii.

Wszystko to w ramach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, organizowanego w piątek, 20 września, w wielu miastach Polski oraz świata. Akcję zapoczątkowała 16-letnia Greta Thunberg. Szwedzka  nastolatka rozpoczęła strajk szkolny i swoim przykładem zainspirowała dziesiątki tysięcy młodych ludzi na całym świecie. Dziś Greta nominowana jest do Pokojowej Nagrody Nobla, a młodzież z całego świata bierze z niej doskonały przykład.

– To wydarzenie łączy ludzi i motywuje do ciągłego działania – mówi nam Michał Pączkowski, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i historii.

#FridaysforFuture to ogólnoświatowy ruch społeczny zainspirowany działaniem, postawą i szkolnym strajkiem Grety Thunberg. Uczniowie okazali swoje wsparcie, ubierając się w tym dniu na niebiesko, a później posprzątali okolicę.